Casanovské slavnosti

CASANOVSKÉ SLAVNOSTI 2018

Letošní 24. Casanovské slavnosti se budou konat 8. a 9. června. Kromě oslavy historie a tradic s důrazem zejména na osobnost Giacoma Casanovy, který na zdejším zámku strávil významnou část svého života, je celoměstská akce největší kulturně společenskou událostí v daném roce.

V předvečer slavností ve čtvrtek 7. června vystoupí ve Valdštejnském sále duchcovského zámku mimořádná hudební dvojice s programem „VIVAT OPERA, VIVAT OPERETA“. Koncert zlaté klenotnice opery a operety zajistí sopranistka ruského původu, sólistka Opery Národního divadla MARINA VYSKVORKINA, s klavírním doprovodem SVĚTLANY MELNIKOVE. V úvodu koncertu bude slavnostně předána CENA MĚSTA DUCHCOVA za rok 2017.

Vlastní slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Zahajovací open air program bude i letos divadelní komedie ze života G. Casanovy v nastudování DIVADLA M tentokrát s názvem DÁREK PRO CASANOVU. V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herečka MICHAELA KUKLOVÁ!

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer nezaměnitelný charismatický muzikant DAVID KRAUS a naprostý unikát české hudební scény ROYAL SQUAD – královská armáda v srdci Evropy! Dvanáct špičkových bubeníků předvede v Duchcově vůbec poprvé svou bombastickou show v kostýmech, s DJs a bohatými světelnými efekty. Vzpamatovat se budete moci na AFTER PARTY I., kde vás bude hostit v F Clubu Restauraci BACARDI PARTY – COCTAIL & MUSIC.

Na Rockové scéně se letos představí MALÉ DIVY z Oseka, pražští hard rockoví matadoři BLACK BULL z Prahy, stejně jako legendární ABRAXAS, mostecký gothic-rock CARPATIA CASTLE, nebo pražský rock-southern PUMPA. Fascinujícím hudebním zjevením a objevem je kytarová vichřice funk-rocku z Plzně ELECTRIC LADY v podání zpěvačky a brilantní kytaristky Terezy Rays! Program na rockové scéně uzavře hlavní host večera, rocková legenda ALEŠ BRICHTA se svým PROJECTEM! Hudební nálož provede slovem moderátor Rock Rádia KAMIL DRÁB.

Součástí doprovodného programu na Nádvoří zámku bude dobový jarmark a ukázky historických řemesel, promenádní koncert orchestru DOUBRAVANKA, vystoupení skupiny scénického šermu BOHEMIA FÉNIX i středověká hudba REBULE. Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobovém kočáře, na několika výstavách, nebo na Malém sále Kulturního centra při KONCERTU DUCHCOVSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU pod vedením JANY MORAVCOVÉ.

Pro rodiny s dětmi bude v zadní části Zámecké zahrady opět připraven POHÁDKOVÝ DĚTSKÝ DEN.
Po úspěšném splnění úkolů budou malí panošové pasováni do stavu rytířského. Ze soutěžních her čeká děti lukostřelba, chytání rybiček, truhla, král a královna, hod sekerou, běh na chůdách. Děti si budou moci vyzkoušet výstroj a výzbroj rytířů přímo v rytířské aréně, neboli na kolbišti. Historický dětský den zakončí POHÁDKA „O NEJOŠKLIVĚJŠÍ PRINCEZNĚ“ S RYTÍŘI NA KONÍCH. Pohádku do Duchcova přiveze DIVADELNÍ ANSÁBL BEZEVŠEHO, STATEK EL ŠEJN, ČERNOVICKÉ POHÁDKOVÉ BYTOSTI a koně El Šejn a Cortesano. Speciální novinkou je MUZIKOHRANÍ – originální hudební workshop pro děti i dospělé.

Masarykovou pěší zónou letos projde sedm pochodů. Po úvodním pochodu duchcovských mažoretek s dechovou hudbou DOUBRAVANKA projdou v průběhu soboty pěší zónou dvakrát bubeníci TAM – TAM BATUCADA se svou strhující rytmickou show a čtyřikrát Masaryčka ožije pochodem dobových hudců REBULE. V atriu muzea bude Loutkové divadlo Na nitích lákat děti hned na tři loutková představení.
Dětem bude patřit také dopolední Hlavní scéna zámecké zahrady. Na dvě stovky dětí z mateřských a základních škol, ZUŠ i TJ Sokol z Duchcova připravuje živelný a energický program od vystoupení mažoretek a pomponů, přes taneční kroužky, po pěvecké sbory.

Odpoledne a večer ovládne Hlavní scénu hudební mix mnoha žánrů – slovenská teen kapela NSTINCT, CIMBÁLOVKA ALEXANDERA VRÁBELA, kouzelná „Saxana“ PETRA ČERNOCKÁ, hvězdný MILAN PEROUTKA a jeho PERUTĚ a ELÁN FOREVER. Úplně největší hvězdou je EWA FARNA, která svou novou dynamickou show hudební blok zakončí.

Casanovské slavnosti 2018 zakončí moderátor ALEŠ LEHKÝ tradičním ROZLOUČENÍM S G. CASANOVOU ze zámecké balustrády a velkolepým OHŇOSTROJEM. Definitivní tečkou bude závěrečná AFTER PARTY II. v Motorest Music Clubu, kterou dlouho do noci roztančí DJ Pinďa – 80´s to NOW!

Výstavy a expozice:
STÁTNÍ ZÁMEK DUCHCOV
v červnu denně kromě pondělí od 10.00 do 17.00 hod.
PROHLÍDKY ZÁMECKÉ EXPOZICE
Zkrácený prohlídkový okruh na 20-25 min, vstupné 40/20 Kč
Běžné prohlídkové okruhy:
I. okruh „Valdštejnská prohlídka“, vstupné 90/60 Kč
II. okruh „Casanova na zámku“, vstupné 90/60 Kč
III. okruh „Reinerova freska a proměny zámeckého areálu“, 60/40 Kč
IV. okruh „Okouzleni antikou“, expozice odlitků antických soch ze sbírek Ústavu klasické archeologie Univerzity Karlovy, vstupné 60/40 Kč
V. okruh Galerie Giacomo, výstava Oldřicha Jelínka, vstupné 30/20 Kč
Vstup na poslední prohlídku v 17.00 hodin

MUZEUM MĚSTA DUCHCOVA
5. května – 10. června, po – ne 9.00 – 17.00 hod., Poppelova výstavní síň
165 LET OD ZALOŽENÍ DUCHCOVSKÉ PORCELÁNOVÉ MANUFAKTURY
Vstupné: 20 Kč/10 Kč
Součástí výstavy bude den otevřených dveří v porcelánce Royal Dux v Duchcově 8. června od 9.00 do 14.00 hod.
HISTORIE MĚSTA DUCHCOVA – stálá expozice
Vstupné: 20 Kč/10 Kč
v červnu po – pá 11.00 – 15.00 hod., so – ne 10.00 – 16.00 hod.
KOČÁRKY A DĚTSKÁ VOZIDLA Z DUCHCOVA – stálá expozice
Vstupné: 20 Kč/10 Kč

KOSTEL CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ
9. června 10.00 – 18.00 hod.
PROHLÍDKA VYHLÍDKOVÉ VĚŽE A VÝSTAVY VÝTVARNÉ SOUTĚŽE ZŠ A. SOCHORA
vstupné: dospělí 20 Kč, děti do 15 let 10 Kč

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM DUCHCOV
v červnu po – pá 8.30 – 17.00 hod., so 9.00 – 16.00 hod.,
9. června 9.00 – 18.00 hod.
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ JAROSLAVA TIŠERA
Vstup zdarma

—————–
Dopravní omezení:
V pátek 8. června od 11:00 do soboty 06:00 bude v ulici Masarykova platit zákaz zastavení.
Od 17:45 do 18:00 hodin bude z důvodu průjezdu kočáru s G. Casanovou omezen provoz
v ulici Masarykova v úseku od kina Lípa na nám. Republiky.
V sobotu 9. června bude při průjezdu městem snížena rychlost v ulici Lipová v úseku od kina Lípa po nám. Jiřího z Poděbrad na 30 Km/hod. Dále bude omezeno parkování v ulici Míru
v úseku od parkoviště Mlýnská na nám. Republiky z důvodu stání kočárů. V ulici Hrdlovská bude v sobotu od 09:00 do 19:00 hodin platit zákaz stání ve směru podél zdi zámecké zahrady. Masarykova ulice bude po celou sobotu pro motorová vozidla zcela uzavřena. Objízdné trasy budou značeny náhradním dopravním značením.

Parkoviště pro návštěvníky:
Záchytné parkoviště na nám. Jiřího z Poděbrad, parkoviště v ulici Mlýnská a plocha
u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.