Casanovské slavnosti

23. CASANOVSKÉ SLAVNOSTI – 2017

Podrobný program:


Letošní 23. Casanovské slavnosti se budou konat 9. a 10. června. Kromě oslavy historie a tradic s důrazem zejména na osobnost Giacoma Casanovy, který na zdejším zámku strávil významnou část svého života, připomenou také 777. výročí vzniku města.

V předvečer slavností ve čtvrtek 8. června vystoupí ve Valdštejnském sále duchcovského zámku famózní operní trio „Opera Divas“. V programu se představí sólistka Národního divadla Andrea Tögel Kalivodová, Pavlína Senić (Státní opera Praha) a přední muzikálová pěvkyně Tereza Mátlová. Společným koncertním recitálem je bude provázet ceněná klavíristka Ladislava Vondráčková.

 

Vlastní slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu.hajovací open air divadelní komedie ze života G. Casanovy v nastudování Divadla M ponese název „Casanova a klášterní chovanky“. Jako host se v roli vychovatelky ctnostných pan a dívek představí Miluše Bittnerová.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí talent nové písničkářské generace Petr Lüftner, zpěvačka Marta Jandová s kapelou, Sebastian, legendární folková skupina Nezmaři společně s Duchcovským pěveckým sborem, Luboš Pospíšil & 5P,  Naďa Urbánková, česko-německá zpěvačka Debbi a současný teen fenomén skupina Slza.

 

Na Rockové scéně se letos představí skvělý teplický Deviant, punkrockový Maniac, bílinské Dobré pocity, rock’n'roll-rock Imodium a zcela výjimečná kapela Stroy s vynikajícím bubeníkem evropského formátu Milošem Meierem. Na závěr Vás nenechá na pochybách obrovský charizmatický černošský kytarista Lord Bishop Rocks a večer na rockové scéně uzavře rocková legenda Aleš Brichta Project.

 

Součástí doprovodného programu bude dobový jarmark a ukázky historických řemesel na nádvoří zámku, vystoupení skupiny scénického šermu Bohemia Fénix, koncert Duchcovského pěveckého sboru nebo porcelánové trhy. Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobovém kočáře nebo při prohlídce výstavy bonsají v Knížecí zahradě.

 

Pro rodiny s dětmi bude v zadní části zámecké zahrady připraven Historický dětský den. Po úspěšném splnění úkolů budou malí panošové pasováni do stavu rytířského. K vidění bude vojenské ležení rytířů Vítkovců. Historický dětský den zakončí Slavnost Kaplíře ze Sulevic v podání Divadelního Ansáblu BezeVšeho a skupiny historického šermu Vítkovci.

 

Masarykovou pěší zónou letos projde rekordních osm pochodů. Po úvodním pochodu duchcovských mažoretek s dechovou hudbou Doubravanka projdou v průběhu soboty Masarykovou pěší zónou dvakrát bubeníci Tam – Tam Batucada se svou strhující rytmickou show a čtyřikrát Masaryčka ožije pochodem dobových hudců Quercus. Několik minut po poledni za řinčení zbraní rozvíří prach Masaryčky pochod chrabrých rytířů. V atriu muzea bude Loutkové divadlo Na nitích lákat děti na tři loutková představení.

 

Na oslavu 777. výročí vzniku města vydá město Duchcov emisi pamětních přívěsků na klíče, které budou po dobu slavností v prodeji ve stánku Městského informačního centra Duchcov na nádvoří zámku.

 

Slavnosti tradičně zakončí rozloučení Giacoma Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj. Definitivní tečkou bude závěrečná After Party v Motorest Music Clubu, kterou roztančí DJ Pinďa & DJ Tyler.

 

Dopravní omezení

V pátek 9. června od 11:00 do soboty 06:00 bude v ulici Masarykova platit zákaz zastavení. Od 17:45 do 18:00 hodin bude z důvodu průjezdu kočáru s G. Casanovou omezen provoz v ulici Masarykova v úseku od kina Lípa na nám. Republiky.

V sobotu 10. června bude při průjezdu městem snížena rychlost v ulici Lipová v úseku od kina Lípa po nám. Jiřího z Poděbrad na 30 Km/hod. Dále bude omezeno parkování v ulici Míru v úseku od parkoviště Mlýnská na nám. Republiky z důvodu stání kočárů. Masarykova ulice bude po celou sobotu pro motorová vozidla zcela uzavřena. Objízdné trasy budou značeny náhradním dopravním značením.

 

Parkoviště pro návštěvníky

Záchytné parkoviště  na nám. Jiřího z Poděbrad, parkoviště v ulici Mlýnská a plocha u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.

 

Akci finančně podporuje Ústecký kraj.

 

 

 

 

22. CASANOVSKÉ SLAVNOSTI – 2016

Podrobný program:

Termín letošních 22. Casanovských slavností je stanoven na 10. a 11. června. V předvečer slavností ve čtvrtek 9. června vystoupí ve Valdštejnském sále duchcovského zámku  světově uznávaná česká violová virtuoska Jitka Hosprová a soubor Musica Dolce Vita v slavnostním recitálu Hudba královen. V úvodu koncertu předají představitelé města Cenu města Duchcova za rok 2015 Anitě Bartlové a Jiřímu Galetovi za dlouholetou činnost v oblasti sportu.

 

Slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem G. Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu.

Letošní zahajovací open air divadelní příběh ze života G. Casanovy v nastudování Divadla M ponese název Hraběnčin portrét a jako host se představí Václav Upír Krejčí.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí Wanastowi Vjecy  Revival, zpěvák a písničkář Xindl X, chlapecká skupina New element, Cimbálová muzika Milana Broučka, Kroky Michala Davida, skupina Hodiny, trio Lunetic s kapelou a Petra Janů se skupinou Amsterdam.  


Na Rockové scéně se letos představí skvělý Schlak, mladá úderná kapela Another False Story, Hlahol, punkrocková ATD, zcela výjimečná svérázná Jana Uriel Kratochvílová & Illuminatica nebo legendární Radim Hladík a jeho Blue Effect. Večer na rockové scéně uzavře pražský punkrock UkradenÝ ovoce.

 

Součástí doprovodného programu bude dobový jarmark a ukázky historických řemesel na nádvoří zámku, vystoupení skupiny scénického šermu Bohemia Fénix, výstava bonsají v Knížecí zahradě zámku, koncert Duchcovského pěveckého sboru nebo porcelánové trhy. Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobovém kočáře, nebo ochutnat staročeské baráčnické koláče.

Pro rodiny s dětmi bude v zadní části zámecké zahrady připraven Historický dětský den. Po úspěšném splnění úkolů budou malí duchcovští panošové pasováni Karlem IV. do stavu rytířského. K vidění bude vojenské ležení rytířů Fechtýřů ze Zdíkova a ukázky palných a  sečných zbraní. Historický dětský den zakončí Rytířský turnaj na koních na počest Karla IV. V roli Karla IV. uvidíme Mojmíra Maděriče.

Masarykovou pěší zónou letos projde sedm pochodů. Po úvodním pochodu duchcovských mažoretek s dechovou hudbou Doubravanka projdou v průběhu soboty Masarykovou pěší zónou dvakrát bubeníci Tokhi & The Groove Army se svou strhující rytmickou show a čtyřikrát Masaryčka ožije pochodem dobových hudců Rebule. V atriu muzea bude Loutkové divadlo Na nitích lákat děti na tři loutková představení.

Páteční program zakončí Ohňová show Pa-li-tchi na hladině Zrcadlového rybníčka a v sobotu slavnosti tradičně zakončí rozloučení G. Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj. Definitivní tečkou bude závěrečná After Party v Motorest Music Club, kterou roztančí DJ PinDa.

 

Dopravní omezení

V pátek 10. června od 17:45 do 18:00 hodin bude z důvodu průjezdu kočáru s G. Casanovou omezen provoz v ulici Masarykova v úseku od kina Lípa na nám. Republiky.

V sobotu 11. června bude při průjezdu městem snížena rychlost v ulici Lipová v úseku od kina Lípa po nám. Jiřího z Poděbrad na 30 Km/hod. Dále bude omezeno parkování v ulici Míru v úseku od parkoviště Mlýnská na nám. Republiky z důvodu stání kočárů. Masarykova ulice bude po celou sobotu pro motorová vozidla zcela uzavřena. Objízdné trasy budou značeny náhradním dopravním značením.

 

Parkoviště pro návštěvníky

Záchytné parkoviště  na nám. Jiřího z Poděbrad, parkoviště v ulici Mlýnská a plocha u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.

 

 

 

 

 

21. CASANOVSKÉ SLAVNOSTI – 2015

Letošní 21. Casanovské slavnosti se budou konat 12. a 13. června 2015. Připomenou tak 230. výročí příchodu Giacomo Casanovy do Duchcova a zároveň oslaví 775 let historie města.
Slavnosti budou zahájeny tradičním příjezdem G. Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu.
Letošní tradiční příběh ze života G. Casanovy v nastudování Divadla M ponese název Casanova a doktor O´Reilly a hostem bude Jan Antonín Duchoslav.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí objev roku Českého slavíka Mattoni 2013 Adam Mišík s kapelou, muzikantská lahůdka Ivan Hlas trio (Ivan Hlas, Jaroslav “Olin” Nejezchleba – violoncello, Norbi Kovács – kytara) a jedna z neobsazovanějších muzikálových zpěvaček Dasha
a Pajky Pajk Quartet.

Skupina Burma Jones, která letos oslaví 25 let od založení, vystoupí v nejsilnější sestavě ze začátku 90. let.

Dále vystoupí hudební skupina alternativního rocku z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp, členka původní dívčí kapely Black Milk Tereza Kerndlová s kapelou a taneční skupinou, číslo jedna českého rockového zpěvu Kamil Střihavka & Leaders a jedna z nejvýraznějších osobností české populární hudby, legenda Vladimír Mišík & ETC

Vážná hudba bude zastoupena recitálem přední české mezzosopranistky, sólistky Národního divadla Andrey Tögel Kalivodové ve Valdštejnském sále duchcovského zámku. Za doprovodu klavíru Ladislavy Vondráčkové představí to nejlepší z české a světové písňové a operní tvorby. V programu zazní písně, árie a muzikály A. Dvořáka, G. Bizeta, A. L. Webera a dalších.

V úvodu koncertu předají představitelé města cenu města Duchcova za rok 2014 MUDr. Janu Kleplovi za obětavou práci v oblasti zdravotnictví.

Na Rockové scéně se letos představí skvělý Blue Rocket, dívčí rocková skupina K2, držitel 2. místa v celosvětovém finále v Thajsku o nejlepší novou kapelu na světě Doctor Victor nebo legendární Plexis a stále vynikající Kurtizány z 25. Avenue s novým osobitým a nekompromisním zpěvákem Danem Kurzem. 

 

Součástí doprovodného programu bude dobový jarmark na nádvoří zámku, vystoupení skupiny historického šermu Fénix s novým programem, sraz autoveteránů na nám. Republiky, výstava bonsají v Knížecí zahradě zámku, okružní jízdy v kočáře, tradiční koncert Duchcovského pěveckého sboru či nedělní Gala večer – mezinárodní utkání Boxing clubu Duchcov v zámecké zahradě.

Masarykovou pěší zónou letos projde pochod Duchcovských mažoretek s dechovou hudbou Doubravanka, a dva strhující pochody bubeníků Tam Tam Batucada. Pěší zónu oživí kejklíř s živou sochou a loutkové představení Divadla na nitích v atriu Muzea.

Na oslavu výročí 775 let od vzniku města projde Masarykovou pěší zónou průvod „Příchod Hrabišiců do Duchcova“. Na nám. Republiky pak uvidíme pouliční divadelní spektákl „Sedm století Duchcova“ v režii Divadla V Pytli. V závěru představení starosta města pokřtí pamětní minci, kterou si zájemci budou moci sami vyrazit v historické mincovně na nádvoří zámku. Pamětní mince pak budou v průběhu roku k zakoupení v Městském informačním centru.

 

Novinkou slavností bude páteční a sobotní večerní Open Air projekce letního kina v atriu muzea.

Slavnosti tradičně zakončí rozloučení G. Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj. Definitivní tečkou bude závěrečná After Party Oldies Night v Motorest Music Clubu, kterou roztančí DJ PinDa & DJ Tyler.

Dopravní omezení

V pátek 12. června od 17:45 do 18:00 hodin bude z důvodu průjezdu kočáru s G. Casanovou omezen provoz v ulici Masarykova v úseku od kina Lípa na nám. Republiky.

V sobotu 13. června bude při průjezdu městem snížena rychlost v ulici Lipová v úseku od kina Lípa po nám. Jiřího z Poděbrad na 30 Km/hod. Dále bude omezeno parkování v ulici Míru v úseku od parkoviště Mlýnská na nám. Republiky z důvodu stání kočárů. Masarykova ulice bude po celou sobotu pro motorová vozidla zcela uzavřena. Objízdné trasy budou značeny náhradním dopravním značením.

Parkoviště pro návštěvníky

Záchytné parkoviště na nám. Jiřího z Poděbrad, parkoviště v ulici Mlýnská a plocha u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.

 

 

Podrobný program:

_____________________________________________________

20. CASANOVSKÉ SLAVNOSTI – 2014

Letošní jubilejní dvacáté Casanovské slavnosti  se budou konat 6. a 7. června 2014.

Slavnosti budou zahájeny tradičním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí Martin Maxa, skupina legend Supergroup (Michal Pavlíček, Vladimír Guma Kulhánek, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Kamil Střihavka), skupina Rangers, Olga Lounová, Voxel, legendární Olympic a další.

 

 

 

 

 

 

Vážná hudba bude zastoupena koncertem fenomenálního virtuosa,nejvýznamnějšího českého houslisty současnosti Ivana Ženatého ve Valdštejnském sále zámku.

Na Rockové scéně se letos představí Deathonar, Faces Are Fiction, nový projekt kytaristy ze skupiny Davida Kollera Michal Pelant Band, Rybičky 48, Doctor PP, Tony Ducháček & Garage nebo legendární Visací zámek. 

Součástí doprovodného programu bude dobový jarmark na nádvoří zámku, vystoupení šermířů, drezura zámeckých koní, koňská ohňová show, zámecký sokolník s ukázkou výcviku dravých ptáků, okružní jízdy v kočáře a strhující pochod bubeníků Thoki The Groove Army. 

 

 

Výjimečnost 20. Casanovských slavností podtrhne výpravný muzikál Casanova, který uvede hostující Divadlo Pikl Hluboká nad Vltavou na druhém nádvoří zámku v pátek večer.

Novinkou bude pěší „Masarykova“ zóna a závěrečná After Party v Clubu Efko s DJ Roberto Chocholou.

Slavnosti tradičně zakončí rozloučení Giacoma Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj.

Podrobný program:

 

 

 

 

.

_________________________________________________________