Casanovské slavnosti

22. CASANOVSKÉ SLAVNOSTI – 2016

Podrobný program:

Termín letošních 22. Casanovských slavností je stanoven na 10. a 11. června. V předvečer slavností ve čtvrtek 9. června vystoupí ve Valdštejnském sále duchcovského zámku  světově uznávaná česká violová virtuoska Jitka Hosprová a soubor Musica Dolce Vita v slavnostním recitálu Hudba královen. V úvodu koncertu předají představitelé města Cenu města Duchcova za rok 2015 Anitě Bartlové a Jiřímu Galetovi za dlouholetou činnost v oblasti sportu.

 

Slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem G. Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu.

Letošní zahajovací open air divadelní příběh ze života G. Casanovy v nastudování Divadla M ponese název Hraběnčin portrét a jako host se představí Václav Upír Krejčí.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí Wanastowi Vjecy  Revival, zpěvák a písničkář Xindl X, chlapecká skupina New element, Cimbálová muzika Milana Broučka, Kroky Michala Davida, skupina Hodiny, trio Lunetic s kapelou a Petra Janů se skupinou Amsterdam.  


Na Rockové scéně se letos představí skvělý Schlak, mladá úderná kapela Another False Story, Hlahol, punkrocková ATD, zcela výjimečná svérázná Jana Uriel Kratochvílová & Illuminatica nebo legendární Radim Hladík a jeho Blue Effect. Večer na rockové scéně uzavře pražský punkrock UkradenÝ ovoce.

 

Součástí doprovodného programu bude dobový jarmark a ukázky historických řemesel na nádvoří zámku, vystoupení skupiny scénického šermu Bohemia Fénix, výstava bonsají v Knížecí zahradě zámku, koncert Duchcovského pěveckého sboru nebo porcelánové trhy. Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobovém kočáře, nebo ochutnat staročeské baráčnické koláče.

Pro rodiny s dětmi bude v zadní části zámecké zahrady připraven Historický dětský den. Po úspěšném splnění úkolů budou malí duchcovští panošové pasováni Karlem IV. do stavu rytířského. K vidění bude vojenské ležení rytířů Fechtýřů ze Zdíkova a ukázky palných a  sečných zbraní. Historický dětský den zakončí Rytířský turnaj na koních na počest Karla IV. V roli Karla IV. uvidíme Mojmíra Maděriče.

Masarykovou pěší zónou letos projde sedm pochodů. Po úvodním pochodu duchcovských mažoretek s dechovou hudbou Doubravanka projdou v průběhu soboty Masarykovou pěší zónou dvakrát bubeníci Tokhi & The Groove Army se svou strhující rytmickou show a čtyřikrát Masaryčka ožije pochodem dobových hudců Rebule. V atriu muzea bude Loutkové divadlo Na nitích lákat děti na tři loutková představení.

Páteční program zakončí Ohňová show Pa-li-tchi na hladině Zrcadlového rybníčka a v sobotu slavnosti tradičně zakončí rozloučení G. Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj. Definitivní tečkou bude závěrečná After Party v Motorest Music Club, kterou roztančí DJ PinDa.

 

Dopravní omezení

V pátek 10. června od 17:45 do 18:00 hodin bude z důvodu průjezdu kočáru s G. Casanovou omezen provoz v ulici Masarykova v úseku od kina Lípa na nám. Republiky.

V sobotu 11. června bude při průjezdu městem snížena rychlost v ulici Lipová v úseku od kina Lípa po nám. Jiřího z Poděbrad na 30 Km/hod. Dále bude omezeno parkování v ulici Míru v úseku od parkoviště Mlýnská na nám. Republiky z důvodu stání kočárů. Masarykova ulice bude po celou sobotu pro motorová vozidla zcela uzavřena. Objízdné trasy budou značeny náhradním dopravním značením.

 

Parkoviště pro návštěvníky

Záchytné parkoviště  na nám. Jiřího z Poděbrad, parkoviště v ulici Mlýnská a plocha u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.

 

 

 

 

 

21. CASANOVSKÉ SLAVNOSTI – 2015

Letošní 21. Casanovské slavnosti se budou konat 12. a 13. června 2015. Připomenou tak 230. výročí příchodu Giacomo Casanovy do Duchcova a zároveň oslaví 775 let historie města.
Slavnosti budou zahájeny tradičním příjezdem G. Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu.
Letošní tradiční příběh ze života G. Casanovy v nastudování Divadla M ponese název Casanova a doktor O´Reilly a hostem bude Jan Antonín Duchoslav.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí objev roku Českého slavíka Mattoni 2013 Adam Mišík s kapelou, muzikantská lahůdka Ivan Hlas trio (Ivan Hlas, Jaroslav “Olin” Nejezchleba – violoncello, Norbi Kovács – kytara) a jedna z neobsazovanějších muzikálových zpěvaček Dasha
a Pajky Pajk Quartet.

Skupina Burma Jones, která letos oslaví 25 let od založení, vystoupí v nejsilnější sestavě ze začátku 90. let.

Dále vystoupí hudební skupina alternativního rocku z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp, členka původní dívčí kapely Black Milk Tereza Kerndlová s kapelou a taneční skupinou, číslo jedna českého rockového zpěvu Kamil Střihavka & Leaders a jedna z nejvýraznějších osobností české populární hudby, legenda Vladimír Mišík & ETC

Vážná hudba bude zastoupena recitálem přední české mezzosopranistky, sólistky Národního divadla Andrey Tögel Kalivodové ve Valdštejnském sále duchcovského zámku. Za doprovodu klavíru Ladislavy Vondráčkové představí to nejlepší z české a světové písňové a operní tvorby. V programu zazní písně, árie a muzikály A. Dvořáka, G. Bizeta, A. L. Webera a dalších.

V úvodu koncertu předají představitelé města cenu města Duchcova za rok 2014 MUDr. Janu Kleplovi za obětavou práci v oblasti zdravotnictví.

Na Rockové scéně se letos představí skvělý Blue Rocket, dívčí rocková skupina K2, držitel 2. místa v celosvětovém finále v Thajsku o nejlepší novou kapelu na světě Doctor Victor nebo legendární Plexis a stále vynikající Kurtizány z 25. Avenue s novým osobitým a nekompromisním zpěvákem Danem Kurzem. 

 

Součástí doprovodného programu bude dobový jarmark na nádvoří zámku, vystoupení skupiny historického šermu Fénix s novým programem, sraz autoveteránů na nám. Republiky, výstava bonsají v Knížecí zahradě zámku, okružní jízdy v kočáře, tradiční koncert Duchcovského pěveckého sboru či nedělní Gala večer – mezinárodní utkání Boxing clubu Duchcov v zámecké zahradě.

Masarykovou pěší zónou letos projde pochod Duchcovských mažoretek s dechovou hudbou Doubravanka, a dva strhující pochody bubeníků Tam Tam Batucada. Pěší zónu oživí kejklíř s živou sochou a loutkové představení Divadla na nitích v atriu Muzea.

Na oslavu výročí 775 let od vzniku města projde Masarykovou pěší zónou průvod „Příchod Hrabišiců do Duchcova“. Na nám. Republiky pak uvidíme pouliční divadelní spektákl „Sedm století Duchcova“ v režii Divadla V Pytli. V závěru představení starosta města pokřtí pamětní minci, kterou si zájemci budou moci sami vyrazit v historické mincovně na nádvoří zámku. Pamětní mince pak budou v průběhu roku k zakoupení v Městském informačním centru.

 

Novinkou slavností bude páteční a sobotní večerní Open Air projekce letního kina v atriu muzea.

Slavnosti tradičně zakončí rozloučení G. Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj. Definitivní tečkou bude závěrečná After Party Oldies Night v Motorest Music Clubu, kterou roztančí DJ PinDa & DJ Tyler.

Dopravní omezení

V pátek 12. června od 17:45 do 18:00 hodin bude z důvodu průjezdu kočáru s G. Casanovou omezen provoz v ulici Masarykova v úseku od kina Lípa na nám. Republiky.

V sobotu 13. června bude při průjezdu městem snížena rychlost v ulici Lipová v úseku od kina Lípa po nám. Jiřího z Poděbrad na 30 Km/hod. Dále bude omezeno parkování v ulici Míru v úseku od parkoviště Mlýnská na nám. Republiky z důvodu stání kočárů. Masarykova ulice bude po celou sobotu pro motorová vozidla zcela uzavřena. Objízdné trasy budou značeny náhradním dopravním značením.

Parkoviště pro návštěvníky

Záchytné parkoviště na nám. Jiřího z Poděbrad, parkoviště v ulici Mlýnská a plocha u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.

 

 

Podrobný program:

_____________________________________________________

20. CASANOVSKÉ SLAVNOSTI – 2014

Letošní jubilejní dvacáté Casanovské slavnosti  se budou konat 6. a 7. června 2014.

Slavnosti budou zahájeny tradičním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí Martin Maxa, skupina legend Supergroup (Michal Pavlíček, Vladimír Guma Kulhánek, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Kamil Střihavka), skupina Rangers, Olga Lounová, Voxel, legendární Olympic a další.

 

 

 

 

 

 

Vážná hudba bude zastoupena koncertem fenomenálního virtuosa,nejvýznamnějšího českého houslisty současnosti Ivana Ženatého ve Valdštejnském sále zámku.

Na Rockové scéně se letos představí Deathonar, Faces Are Fiction, nový projekt kytaristy ze skupiny Davida Kollera Michal Pelant Band, Rybičky 48, Doctor PP, Tony Ducháček & Garage nebo legendární Visací zámek. 

Součástí doprovodného programu bude dobový jarmark na nádvoří zámku, vystoupení šermířů, drezura zámeckých koní, koňská ohňová show, zámecký sokolník s ukázkou výcviku dravých ptáků, okružní jízdy v kočáře a strhující pochod bubeníků Thoki The Groove Army. 

 

 

Výjimečnost 20. Casanovských slavností podtrhne výpravný muzikál Casanova, který uvede hostující Divadlo Pikl Hluboká nad Vltavou na druhém nádvoří zámku v pátek večer.

Novinkou bude pěší „Masarykova“ zóna a závěrečná After Party v Clubu Efko s DJ Roberto Chocholou.

Slavnosti tradičně zakončí rozloučení Giacoma Casanovy ze zámecké balustrády a velkolepý ohňostroj.

Podrobný program:

 

 

 

 

.

_________________________________________________________

19. CASANOVSKÉ SLAVNOSTI V DUCHCOVĚ      
7. – 8. 6. 2013 
 

V předvečer slavností ve čtvrtek 6. června proběhne ve Valdštejnském sále duchcovského zámku slavnostní koncert houslové virtuosky Gabriely Demeterové.

V pátek 7. června přijede na zámek opět Giacomo Casanova v kočáře. Po slavnostním uvítání na druhém nádvoří uvede společně s Divadlem M hudební komedii Královský kurýr z Paříže. Ve večerním programu v zámecké zahradě se pak představí Banjo Band Ivana Mládka a host ze Slovenska Kristina.

     V sobotu dopoledne bude hlavní scéna opět patřit duchcovským školkám a školám. Odpolední program pak odstartuje strhující pochod bubeníků od kina Lípa do zámecké zahrady. Na hlavní scéně pak vystoupí The Beatles Revival, Greenhorns, Toxique, Michal Hrůza a kapela Hrůzy a Buty. Moderovat bude Aleš Lehký.  

Gama rocková scéna u rybníka Barbora nabídne sedmičku úderných kapel: Fallen Faith, Red Hot Chilli Peppers revival, The Snuff, Goodfellas, Segment, Lety mimo a objev roku v anketě Český slavík 2012, skupinu Koblížci. Moderovat budou moderátoři Rádia Rocku Gama Rádia.

     V sobotu v poledne proběhne na nádvoří zámku promenádní koncert orchestru Doubravanka. Doubravanku na nádvoří přivedou pochodem od kina Lípa Duchcovské mažoretky. Obě zámecká nádvoří budou patřit historickým trhovcům, šermířům, dobovým muzikantům a kouzelníkovi. V sobotu odpoledne zazní opět v Domě kultury zpěv Duchcovského pěveckého sboru a v atriu muzea čeká děti Loutkové divadlo Matěje Kopeckého.  

     Novinkou letošních slavností budou porcelánové trhy na náměstí Republiky a rytířský turnaj na koních v zámecké zahradě.

     Celou sobotu budou Duchcovem opět kroužit dobové kočáry s návštěvníky po okružních jízdách.

19. Casanovské slavnosti ukončí G. Casanova z balustrády zámku a závěrečný ohňostroj.

ZMĚNA V PROGRAMU: 
Koncert Duchcovského pěveckého sboru v Domě kultury v Duchcově – OD 14.00 HODIN

 

NOVINKA LETOŠNÍCH CASANOVSKÝCH SLAVNOSTÍ

Rytířský turnaj na koních

aneb “Jak by bylo kdyby nebylo”

 
Účinkují:
Divadelní Ansábl BezeVšeho Postoloprty
jejich hosté Roman Skamene a Mojmír Maděrič
a jezdci na koních      

v sobotu 8. 6. od 16.00 do 17.00 hodin v zadní části zámecké zahrady