CASANOVSKÉ SLAVNOSTI 2019

PROGRAM 25. CASANOVSKÝCH SLAVNOSTÍ 

ČTVRTSTOLETÍ SLAVNOSTÍ

 

Letošní 25. Casanovské slavnosti se budou konat 7. a 8. června 2019. Kromě oslavy historie a tradic s důrazem zejména na osobnost Giacoma Casanovy, který na zdejším zámku strávil významnou část svého života, je celoměstská akce největší kulturně společenskou událostí v daném roce. A protože je letošní 25. ročník jubilejní, připraveny jsou i některé novinky.

V předvečer slavností ve čtvrtek 6. června je připraven mimořádný hudební zážitek
a jedinečné umělecké spojení.
Na 2. nádvoří Státního zámku Duchcov vystoupí společně houslový virtuos PAVEL ŠPORCL a SEVEROČESKÁ FILHARMONIE TEPLICE! Uslyšíte skladby L. van Beethovena, F. Mendelssohna Bartholdyho a P. de Sarasate.
Slavnostní open – air koncert bude rovněž součástí 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena 2019. V úvodu koncertu dojde na předání ceny města Duchcova za rok 2018. V případě nepřízně počasí se koncert bude konat v kině Lípa.

 

 

 

 

 

 

 

25. Casanovské slavnosti budou zahájeny v pátek 7. června tradičním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Zahajovacím open air programem bude i letos divadelní komedie ze života G. Casanovy v nastudování DIVADLA „M“ tentokrát s názvem ITALSKÉ PŘEKVAPENÍ. V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herec LUKÁŠ LANGMAJER!

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer originální hudební uskupení – akustická fúze ZDARR (bývalí členové kapely Laura a její tygři) a hned po nich slovenská hudební hvězda – kapela DESMOD, vybraná fanoušky v anketě na facebooku kulturního centra.

 

 

 

 

 

Úplnou novinkou je VIDEOMAPING! Autorský projekt Divadla v Pytli Petra Stolaře s názvem Dějiny české kotliny očima G. Casanovy. Videomapping – projekce „ušitá“ přímo na míru fasády zámku – je z části animovaný, z části hraný audiovizuální projekt. Dojde tak vůbec poprvé k oživení historické fasády zámku projekcí hraného a animovaného příběhu od počátku světa až po založení samostatného Československa.

Ani po videomapingu ale program nekončí – užít si noci můžete ještě na AFTER PARTY I. v F Clubu Restaurace.

Rockovou scénu letos rozpálí kapely IDIO&IDIO, mladý punk–rock z Ústí nad Labem, stejně jako metalová NERREA, velký objev v podobě pražské rock–crossoverové kapely THE. SWITCH, legendární TANGO s Mirkem Imrichem, nebo brilantní BLUES SESSION složené z přátel a bývalých spoluhráčů Petra Kalandry (Olin Nejezchleba – violoncello, Pavel Skála – kytara, Ondřej Konrád – harmonika, Michal Gera – trumpeta, Jiří Hála Jirka “Zelí” Zelenka – bicí, Vašek Vávra – basa, Kuba Zitko – klávesy). Program uzavře hlavní host večera – kapela TSUNAMI, která se přižene s HONZOU KŘÍŽKEM, bývalým frontmanem kapel Walk Choc Ice nebo Blue Effect. Možná ho znáte také z hudebního pořadu Garáž. Úplnou tečkou za rockovou sobotou bude hard rockový HLAHOL z Teplic.

 

 

 


 

 

Další slibovanou novinkou bude FLERJARMARK ANEB FLEROVÁ RŮŽE PRO CASANOVU na náměstí Republiky! Trh ručně vyráběných výrobků s ukázkami tvorby
i dílničky pro děti jsou součástí sobotního doprovodného programu.
Na 1. nádvoří zámku nadále zůstává také tradiční dobový jarmark.
I letos se můžete těšit na promenádní koncert, tentokrát v podání dechové hornické kapely MOSTEČANKA, vystoupení skupiny scénického šermu BOHEMIA FÉNIX
i středověkou hudbu BAKCHUS. Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobových kočárech, na několika výstavách např. v městském muzeu, nebo na Malém sále kulturního centra při KONCERTU DUCHCOVSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU pod vedením JANY MORAVCOVÉ.   

 

 

 

 

 

Novinkou je také rozšířený POHÁDKOVÝ DĚTSKÝ DEN. Rodiny s dětmi čekají v zadní části Zámecké zahrady soutěžní pohádkové hry s DIVADELNÍM ANSÁBLEM BEZEVŠEHO. Po splnění všech her a úkolů budou děti pasovány královnou pohádkové říše na členy královniny družiny. Premiérově se letos v Duchcově představí hodně netradiční cirkus tří povedených klaunů! Cirkus tak trochu naruby – to je CIRKUS BERTO, od siláckých kousků po klaunskou show. Osvědčené LETNÍ MUZIKOHRANÍ nabídne originální hudební workshop pro děti i dospělé a provede vás všemi žánry světa… Jezdecká skupina HORSE SHOW z Ranche Bánov ukáže v plné zbroji rytířské dovednosti pohádkových královských koní, rytířskou jízdu a chybět nebude ani ukázková drezůra koní.

Masarykovou pěší zónou letos projde šest pochodů. Po úvodním pochodu duchcovských mažoretek s dechovou hudbou MOSTEČANKA projdou v průběhu soboty pěší zónou dvakrát bubeníci TAM – TAM BATUCADA se svou strhující rytmickou show a třikrát Masarykova ulice ožije pochodem dobových hudců BAKCHUS. V atriu muzea bude DIVADLO NA NITÍCH lákat děti hned na tři loutková představení.

 

 

 

Dětem bude patřit také dopolední Hlavní scéna zámecké zahrady. Na dvě stovky dětí
z mateřských a základních škol, ZUŠ i TJ Sokol z Duchcova připravuje živelný a energický program od vystoupení mažoretek a pomponů, přes taneční kroužky a pěvecké sbory.

Odpoledne a večer ovládne Hlavní scénu hudební mix mnoha žánrů – mladý a nadějný písničkář DAN VERTÍGO, moravská CIMBÁLOVKA MAJERÁN, známá staropražská PATROLA ŠLAPETO, nebo kapela READY KIRKEN. Svou žhavou hudební show představí s kapelou TEREZA KERNDLOVÁ a hlavním hostem i závěrečným tahákem je slovenská ikona NO NAME!

 

 

 

 

 

 

 

 

25. Casanovské slavnosti 2019 zakončí moderátor ALEŠ LEHKÝ tradičním ROZLOUČENÍM S G. CASANOVOU ze zámecké balustrády a velkolepým OHŇOSTROJEM. Definitivní tečkou bude závěrečná AFTER PARTY II. v Motorest Music Clubu, kterou dlouho do noci roztančí největšími tanečními hity DJ Pinďa – 80´s to NOW!

…………………………………………………………………………………………………………………………………

DOPRAVNÍ OMEZENÍ
V pátek 7. června od 11:00 do soboty 06:00 bude v ulici Masarykova platit zákaz zastavení.

Od 17:45 do 18:00 hodin bude z důvodu průjezdu kočáru s G. Casanovou omezen provoz
v ulici Masarykova v úseku od kina Lípa na nám. Republiky.

V sobotu 8. června bude při průjezdu městem snížena rychlost v ulici Lipová v úseku od kina Lípa po nám. Jiřího z Poděbrad na 30 Km/hod. Dále bude omezeno parkování v ulici Míru v úseku od parkoviště Mlýnská na nám. Republiky z důvodu stání kočárů. V ulici Hrdlovská bude v sobotu od 09:00 do 19:00 hodin platit zákaz stání ve směru podél zdi zámecké zahrady. Masarykova ulice bude po celou sobotu pro motorová vozidla zcela uzavřena. Objízdné trasy budou značeny náhradním dopravním značením.

Parkoviště pro návštěvníky:
Záchytné parkoviště na nám. Jiřího z Poděbrad, parkoviště v ulici Mlýnská a plocha
u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.

Informace o koncertu Pavla Šporcla:
Při vstupu na koncert se bude nutné prokázat platnou vstupenkou. Vstupenky jsou
v prodeji od 6. května v obvyklých předprodejích nebo v místě konání akce. Vstupenky bude možné rezervovat na tel. 417 822 921 od 6. května. Počet vstupenek je limitován počtem míst k sezení: 350. Koncert nemá přestávku. Před koncertem lze využít sanitární místo (TOI TOI) pod Knížecí zahradou. Místo bude přístupné z 1. nádvoří přes Knížecí zahradu spodními vrátky do zámecké zahrady. Po zahájení koncertu vstupenky nelze vrátit. V případě nepřízně počasí bude koncert přesunut do kina Lípa. Informace
o přesunutí koncertu bude zveřejněna 6. června dopoledne na www. kcduchcov.cz a na facebooku. Během koncertu nepoužívejte mobilní telefony! V době konání koncertu je zákaz vstupu domácích zvířat na nádvoří zámku. Během koncertu v hledišti nekuřte. Respektujte, prosím, začátek koncertu!

Předprodej vstupenek na koncert PAVLA ŠPORCLA: 
Kulturní centrum, Masarykova447/9, Duchcov: pondělí – pátek od 10.00 do 14.00 hod., tel. +420 417 822 921 a Městské informační centrum, Masarykova 71/7, Duchcov: pondělí až pátek od 14.00 do 16.30 hodin., tel +420 417 835 456. Vstupné. 100 kč

——————————————————————————————————

2018
Letošní 24. Casanovské slavnosti se budou konat 8. a 9. června. Kromě oslavy historie a tradic s důrazem zejména na osobnost Giacoma Casanovy, který na zdejším zámku strávil významnou část svého života, je celoměstská akce největší kulturně společenskou událostí v daném roce.
V předvečer slavností ve čtvrtek 7. června vystoupí ve Valdštejnském sále duchcovského zámku mimořádná hudební dvojice s programem „VIVAT OPERA, VIVAT OPERETA“. Koncert zlaté klenotnice opery a operety zajistí sopranistka ruského původu, sólistka Opery Národního divadla MARINA VYSKVORKINA, s klavírním doprovodem SVĚTLANY MELNIKOVE. V úvodu koncertu bude slavnostně předána CENA MĚSTA DUCHCOVA za rok 2017.

Vlastní slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Zahajovací open air program bude i letos divadelní komedie ze života G. Casanovy v nastudování DIVADLA M tentokrát s názvem DÁREK PRO CASANOVU. V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herečka MICHAELA KUKLOVÁ!
Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer nezaměnitelný charismatický muzikant DAVID KRAUS a naprostý unikát české hudební scény ROYAL SQUAD – královská armáda v srdci Evropy! Dvanáct špičkových bubeníků předvede v Duchcově vůbec poprvé svou bombastickou show v kostýmech, s DJs a bohatými světelnými efekty. Vzpamatovat se budete moci na AFTER PARTY I., kde vás bude hostit v F Clubu Restauraci BACARDI PARTY – COCTAIL & MUSIC.


Na Rockové scéně se letos představí MALÉ DIVY z Oseka, pražští hard rockoví matadoři BLACK BULL z Prahy, stejně jako legendární ABRAXAS, mostecký gothic-rock CARPATIA CASTLE, nebo pražský rock-southern PUMPA. Fascinujícím hudebním zjevením a objevem je kytarová vichřice funk-rocku z Plzně ELECTRIC LADY v podání zpěvačky a brilantní kytaristky Terezy Rays! Program na rockové scéně uzavře hlavní host večera, rocková legenda ALEŠ BRICHTA se svým PROJECTEM! Hudební nálož provede slovem moderátor Rock Rádia KAMIL DRÁB.

 

 

 

 

 

 

 

 

Součástí doprovodného programu na Nádvoří zámku bude dobový jarmark a ukázky historických řemesel, promenádní koncert orchestru DOUBRAVANKA, vystoupení skupiny scénického šermu BOHEMIA FÉNIX i středověká hudba REBULE. Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobovém kočáře, na několika výstavách, nebo na Malém sále Kulturního centra při KONCERTU DUCHCOVSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU pod vedením JANY MORAVCOVÉ.
Pro rodiny s dětmi bude v zadní části Zámecké zahrady opět připraven POHÁDKOVÝ DĚTSKÝ DEN.
Po úspěšném splnění úkolů budou malí panošové pasováni do stavu rytířského. Ze soutěžních her čeká děti lukostřelba, chytání rybiček, truhla, král a královna, hod sekerou, běh na chůdách. Děti si budou moci vyzkoušet výstroj a výzbroj rytířů přímo v rytířské aréně, neboli na kolbišti. Historický dětský den zakončí POHÁDKA „O NEJOŠKLIVĚJŠÍ PRINCEZNĚ“ S RYTÍŘI NA KONÍCH. Pohádku do Duchcova přiveze DIVADELNÍ ANSÁBL BEZEVŠEHO, STATEK EL ŠEJN, ČERNOVICKÉ POHÁDKOVÉ BYTOSTI a koně El Šejn a Cortesano. Speciální novinkou je MUZIKOHRANÍ – originální hudební workshop pro děti i dospělé.

Masarykovou pěší zónou letos projde sedm pochodů. Po úvodním pochodu duchcovských mažoretek s dechovou hudbou DOUBRAVANKA projdou v průběhu soboty pěší zónou dvakrát bubeníci TAM – TAM BATUCADA se svou strhující rytmickou show a čtyřikrát Masaryčka ožije pochodem dobových hudců REBULE. V atriu muzea bude Loutkové divadlo Na nitích lákat děti hned na tři loutková představení.
Dětem bude patřit také dopolední Hlavní scéna zámecké zahrady. Na dvě stovky dětí z mateřských a základních škol, ZUŠ i TJ Sokol z Duchcova připravuje živelný a energický program od vystoupení mažoretek a pomponů, přes taneční kroužky, po pěvecké sbory.
Odpoledne a večer ovládne Hlavní scénu hudební mix mnoha žánrů – slovenská teen kapela NSTINCT, CIMBÁLOVKA ALEXANDERA VRÁBELA, kouzelná „Saxana“ PETRA ČERNOCKÁ, hvězdný MILAN PEROUTKA a jeho PERUTĚ a ELÁN FOREVER. Úplně největší hvězdou je EWA FARNA, která svou novou dynamickou show hudební blok zakončí.

Casanovské slavnosti 2018 zakončí moderátor ALEŠ LEHKÝ tradičním ROZLOUČENÍM S G. CASANOVOU ze zámecké balustrády a velkolepým OHŇOSTROJEM. Definitivní tečkou bude závěrečná AFTER PARTY II. v Motorest Music Clubu, kterou dlouho do noci roztančí DJ Pinďa – 80´s to NOW!
…………………………..
Dopravní omezení
V pátek 8. června od 11:00 do soboty 06:00 bude v ulici Masarykova platit zákaz zastavení.
Od 17:45 do 18:00 hodin bude z důvodu průjezdu kočáru s G. Casanovou omezen provoz
v ulici Masarykova v úseku od kina Lípa na nám. Republiky.
V sobotu 9. června bude při průjezdu městem snížena rychlost v ulici Lipová v úseku od kina Lípa po nám. Jiřího z Poděbrad na 30 Km/hod. Dále bude omezeno parkování v ulici Míru
v úseku od parkoviště Mlýnská na nám. Republiky z důvodu stání kočárů. V ulici Hrdlovská bude v sobotu od 09:00 do 19:00 hodin platit zákaz stání ve směru podél zdi zámecké zahrady. Masarykova ulice bude po celou sobotu pro motorová vozidla zcela uzavřena. Objízdné trasy budou značeny náhradním dopravním značením.

Parkoviště pro návštěvníky
Záchytné parkoviště na nám. Jiřího z Poděbrad, parkoviště v ulici Mlýnská a plocha
u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.

Výstavy a expozice:
STÁTNÍ ZÁMEK DUCHCOV
v červnu denně kromě pondělí od 10.00 do 17.00 hod.
PROHLÍDKY ZÁMECKÉ EXPOZICE
Zkrácený prohlídkový okruh na 20-25 min, vstupné 40/20 Kč
Běžné prohlídkové okruhy:
I. okruh „Valdštejnská prohlídka“, vstupné 90/60 Kč
II. okruh „Casanova na zámku“, vstupné 90/60 Kč
III. okruh „Reinerova freska a proměny zámeckého areálu“, 60/40 Kč
IV. okruh „Okouzleni antikou“, expozice odlitků antických soch ze sbírek Ústavu klasické archeologie Univerzity Karlovy, vstupné 60/40 Kč
V. okruh Galerie Giacomo, výstava Oldřicha Jelínka, vstupné 30/20 Kč
Vstup na poslední prohlídku v 17.00 hodin

MUZEUM MĚSTA DUCHCOVA
5. května – 10. června, po – ne 9.00 – 17.00 hod., Poppelova výstavní síň
165 LET OD ZALOŽENÍ DUCHCOVSKÉ PORCELÁNOVÉ MANUFAKTURY
Vstupné: 20 Kč/10 Kč
Součástí výstavy bude den otevřených dveří v porcelánce Royal Dux v Duchcově 8. června od 9.00 do 14.00 hod.
HISTORIE MĚSTA DUCHCOVA – stálá expozice
Vstupné: 20 Kč/10 Kč
v červnu po – pá 11.00 – 15.00 hod., so – ne 10.00 – 16.00 hod.
KOČÁRKY A DĚTSKÁ VOZIDLA Z DUCHCOVA – stálá expozice
Vstupné: 20 Kč/10 Kč

KOSTEL CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ
9. června 10.00 – 18.00 hod.
PROHLÍDKA VYHLÍDKOVÉ VĚŽE A VÝSTAVY VÝTVARNÉ SOUTĚŽE ZŠ A. SOCHORA
vstupné: dospělí 20 Kč, děti do 15 let 10 Kč

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM DUCHCOV
v červnu po – pá 8.30 – 17.00 hod., so 9.00 – 16.00 hod.,
9. června 9.00 – 18.00 hod.
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ JAROSLAVA TIŠERA
Vstup zdarma

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>